2020 Mint 400

Mar 3, 2020 to Mar 7, 2020

Race Grid Order

Saturday Classes

Length: 14:00:01 Timed Status: Complete
This is the grid order, not results. For results, click here.
CAR # BRAND DRIVER
1
1
JUSTIN LOFTON
Unlimited Truck
2
127
KYLE JERGENSEN
Unlimited Truck
3
7
BRYCE MENZIES
Unlimited Truck
4
70
KEVIN THOMPSON
Unlimited Truck
5
83
LUKE MCMILLIN
Unlimited Truck
6
100
DALE DONDEL
Unlimited Truck
7
32
RYAN ARCIERO
Unlimited Truck
8
11
ROB MACCACHREN
Unlimited Truck
9
54
ROBERT JOHNSTON
Unlimited Truck
10
26
DAVE TAYLOR
Unlimited Truck
11
88
CHRISTIAN SOURAPAS
Unlimited Truck
12
25
JAX REDLINE
Unlimited Truck
13
19
TIM HERBST
Unlimited Truck
14
62
RYAN POELMAN
Unlimited Truck
15
38
ERIC HUSTEAD
Unlimited Truck
16
78
SARA PRICE
Unlimited Truck
17
79
ERIC HARDIN
Unlimited Truck
18
27
STEVE OLLIGES
Unlimited Truck
19
80
DAVID KLEIMAN
Unlimited Truck
20
33
DAN MCKENZIE
Unlimited Truck
21
34
BRETT COMISKEY
Unlimited Truck
22
56
FRED LEDEZMA
Unlimited Truck
23
42
PAUL WEEL
Unlimited Truck
24
146
CHAD CUMMINGS
Class 1
25
185
JERRY LAI
Class 1
26
111
JAY REICHERT
Class 1
27
254
JOE BRAIN
Baja Truck
28
214
JUSTIN BLOWER
Baja Truck
29
244
BRAD LOVELL
Baja Truck
30
253
ADAM LUNN
Baja Truck
31
224
TERRY HOUSEHOLDER
Baja Truck
32
277
TRAVIS WILLIAMS
Baja Truck
33
127
CODY PARKHOUSE
Class 1
34
264
PIERCE HERBST
Baja Truck
35
209
RAFAEL NAVARRO IV
Baja Truck
36
205
NICK ISENHOUER
Baja Truck
37
273
JORDAN BRENTHEL
Baja Truck
38
238
SCOTT KIGER
Baja Truck
39
221
MICHAEL PYLE
Baja Truck
40
250
JOSEPH HERLING
Baja Truck
41
232
HEATH SHOUP
Baja Truck
42
266
JEFF BADER
Baja Truck
43
269
GUILLERMO ZAMACONA
Baja Truck
44
251
MELVIN WADE
Baja Truck
45
272
JOSHUA STEELE
Baja Truck
46
288
ANDRE LAURIN
Baja Truck
47
237
ROBERT MALONE
Baja Truck
48
295
TRAVIS CHASE
Baja Truck
49
282
BRETT MAURER
Baja Truck
50
255
KIRK HARKEY
Baja Truck
51
6171
MITCH ARMSTRONG
6100 Truck
52
6134
MIKE NEFF
6100 Truck
53
6121
RYAN LESTER
6100 Truck
54
1088
CHASE WARREN
Class 10
55
1012
BLAINE CONRAD
Class 10
56
1060
JUSTIN BICKERS
Class 10
57
1084
JOSEPH JEPSEN
Class 10
58
1075
BRENT FOX
Class 10
59
1020
CONNER MCMULLEN
Class 10
60
1062
ROBERTO ROMO
Class 10
61
1082
PRESTON BRIGMAN
Class 10
62
1068
BLADE HILDEBRAND
Class 10
63
1081
EDEL ROMERO
Class 10
64
1024
WHEELER MORGAN
Class 10
65
1028
ERIK IRVINE
Class 10
66
1009
JOHNNY GOULD
Class 10
67
1085
JUSTIN DAVIS
Class 10
68
1058
TYLER MILLS
Class 10
69
1030
MICHAEL MARSON
Class 10
70
1069
BRET JEFFERS
Class 10
71
1044
JORDAN BERNLOEHR
Class 10
72
1003
CHRISTIAN FESSLER
Class 10
73
1006
BILL HAMMER
Class 10
74
4413
SKY JOHNSON
Ultra 4
75
709
JEFF PROCTOR
Class 7
76
712
IKUO HANAWA
Class 7
77
728
ROBERT HAMILTON
Class 7
78
721
RANDY MERRITT
Class 7

Friday Afternoon Classes

Length: 14:00:00 Timed Status: Complete
This is the grid order, not results. For results, click here.
CAR # BRAND DRIVER
1
527
DUSTIN GRABOWSKI
Class 5 Unlimited
2
1971
ROBBY GORDON
UTV Pro NA
3
5022
BRANDIN WILLIAMS
Class 5 Unlimited
4
T903
ELIOTT WATSON
UTV Pro Turbo
5
T913
BRANDEN SIMS
UTV Pro Turbo
6
T901
MITCH GUTHRIE
UTV Pro Turbo
7
T922
BERNIE GOMEZ
UTV Pro Turbo
8
T931
CRAIG SCANLON
UTV Pro Turbo
9
T933
BRETT SOURAPAS
UTV Pro Turbo
10
T985
RICK RAAB
UTV Pro Turbo
11
T936
JACOB CARVER
UTV Pro Turbo
12
T948
MATT BURROUGHS
UTV Pro Turbo
13
T927
JUSTIN SMITH
UTV Pro Turbo
14
T912
VITO RANUIO
UTV Pro Turbo
15
T917
JASON MURRAY
UTV Pro Turbo
16
T946
LANDON PHILLIPS
UTV Pro Turbo
17
T818
JOSEPH DURSO
UTV Pro Turbo
18
806
MITCHELL ALSUP
UTV Pro Turbo
19
T827
JOE LOOMIS
UTV Pro Turbo
20
T923
TIM MATHISON
UTV Pro Turbo
21
T918
JUSTIN LAMBERT
UTV Pro Turbo
22
T805
KYLE CHAVEZ
UTV Pro Turbo
23
T820
RJ HAYES
UTV Pro Turbo
24
T940
CHRISTOPHER POLVOORDE
UTV Pro Turbo
25
T979
MIKE SIEG
UTV Pro Turbo
26
T850
BRUCE BINNQUIST
UTV Pro Turbo
27
T961
NATE HALE
UTV Pro Turbo
28
T941
SEAN LYNCH
UTV Pro Turbo
29
T880
JUSTIN KLEIMAN
UTV Pro Turbo
30
T967
MIKE PRATT
UTV Pro Turbo
31
T873
JORGE VELA
UTV Pro Turbo
32
2975
TRAVIS ZOLLINGER
UTV Pro Unlimited
33
T955
BILL GOETHE
UTV Pro Turbo
34
T977
PHIL LOVETT
UTV Pro Turbo
35
T999
TODD BARNHILL
UTV Pro Turbo
36
T975
MIKE CAFRO
UTV Pro Turbo
37
T915
JIM BEAVER
UTV Pro Turbo
38
T910
DAN FISHER
UTV Pro Turbo
39
T988
BRETT COMISKEY
UTV Pro Turbo
40
T909
RODRIGO AMPUDIA
UTV Pro Turbo
41
T937
ALEX NICHOLAS
UTV Pro Turbo
42
T978
DUSTIN JONES
UTV Pro Turbo
43
T829
ASPEN CHOURNOS
UTV Pro Turbo
44
T929
LARS LECKIE
UTV Pro Turbo
45
849
DEAN WHEELER
UTV Pro Turbo
46
1938
KOLTON HUSTEAD
UTV Pro NA
47
2972
ERIC PHILLIPS
UTV Pro Unlimited
48
1906
RYAN OHARA
UTV Pro NA
49
1958
GEORGE FELIX
UTV Pro NA
50
1957
JOE BOLTON
UTV Pro NA
51
1927
RYAN OTTERSBERG
UTV Pro NA
52
1903
SETH QUINTERO
UTV Pro NA
53
T977
JOSH KOSCHECK
UTV Pro Turbo
54
1937
MIA CHAPMAN
UTV Pro NA
55
1985
ADRIAN ORELLANA
UTV Pro NA
56
1995
KADEN WELLS
UTV Pro NA
57
1975
GREGG HEMPEL
UTV Pro NA
58
1835
RAY BULLOCH
UTV Pro NA
59
1881
SEAN WHALEN
UTV Pro NA
60
6088
JIM EDWARDS
TrophyLite
61
6066
JOSH COBB
TrophyLite
62
6006
DAVID CAREY
TrophyLite
63
6005
TOM BARNETT
TrophyLite
64
6025
TYSON FALL
TrophyLite
65
6021
DAVE TAYLOR
TrophyLite
66
6063
JOE FITOS
TrophyLite
67
6069
CLINT THOMLINSON
TrophyLite
68
2922
CHRISTINE GIAMPAOLI
UTV Pro Unlimited
69
8080
DAVID KLEIMAN
Open Sportsman
70
2942
JEREMY VELASQUEZ
UTV Pro Unlimited
71
2924
LACRECIA BEURRIER
UTV Pro Unlimited
72
2925
JERAMIAH DREW
UTV Pro Unlimited
73
2917
NICK VRBANCIC
UTV Pro Unlimited
74
2951
HERMAN JOHNSON
UTV Pro Unlimited
75
2907
BILLY LONG
UTV Pro Unlimited
76
2976
STACY CLARK
UTV Pro Unlimited
77
2970
BRYCE LAMOND
UTV Pro Unlimited
78
3028
KEVIN MCKEOWN
Class 3000
79
1114
DUANE GERTHE
Class 12
80
1105
CHRIS EDWARDS
Class 12
81
1122
PAUL NAULEAU
Class 12
82
1662
JAKE GAUGHAN
1/2 1600
83
1688
ZANE STRONG
1/2 1600
84
1610
JORDAN SOUZA PRICE
1/2 1600
85
3756
ERIC SIGWING
Jeepspeed Outlaws
86
3730
JOHN WILLIAMS
Jeepspeed Outlaws
87
U962
BRENT CLIFTON
UTV Rally
88
U945
MIKE MALLOY
UTV Rally
89
1495
TYLER DAVIS
Class 1450
90
1487
COLE SPIRES
Class 1450
91
1471
ROMAN RAMIREZ
Class 1450
92
1457
CHRIS ISENHOUER
Class 1450
93
1491
NICK FAULKS
Class 1450
94
1486
JOSEPH CAMMANS
Class 1450
95
1470
KEVIN THOMPSON
Class 1450
96
U918
ERIK REYNOLDS
UTV Rally
97
U954
VERONICA WHITESELL
UTV Rally
98
U963
JOSHUA SADORRA
UTV Rally
99
U969
RICHIE PILOZO
UTV Rally
100
U946
CJ CROMWELL
UTV Rally
101
U907
BRODY AIKINS
UTV Rally
102
U902
KYLE SARACENI
UTV Rally
103
S969
ELIJAH KIGER
UTV Sportsman
104
U999
JOE BOBLETT
UTV Rally
105
U986
RAZOR DOBBS
UTV Rally
106
U928
ZACH ROSSBERG
UTV Rally
107
U944
PHIL BLURTON
UTV Rally
108
U925
SEAN GOW
UTV Rally
109
U949
ETHAN SULLIVAN
UTV Rally
110
U951
JOHN LYNCH
UTV Rally
111
U994
RODRIGO ARRIAGADA
UTV Rally
112
U935
ALEX BROWN
UTV Rally
113
U932
TROY DALAND
UTV Rally
114
U991
SCOTT SCHMIDT
UTV Rally
115
U914
GARISON CALLAWAY
UTV Rally
116
U305
MIKE GIPSON
UTV Rally
117
U978
SARA PRICE
UTV Rally
118
997
SANTIAGO CREEL
UTV Rally
119
U901
JACK OLLIGES
UTV Rally
120
U922
TIM HALL
UTV Rally
121
U947
MARK GROSS
UTV Rally
122
U992
LUCAS KASSITY
UTV Rally
123
U965
ROBERT JOHNSTON
UTV Rally
124
929
RUSLAN YANKILEVICH
UTV Rally
125
931
CAMERON MEISTER
UTV Rally
126
4744
BRETT MAISTER
Jeepspeed Trophy
127
S983
LUKE MCMILLIN
UTV Sportsman
128
925
BILLY WILSON
UTV Sportsman
129
V300
DON BEAUMONT
Modern Vintage
130
S972
CAIDEN BOGGS
UTV Sportsman
131
S907
HECTOR JIMENEZ
UTV Sportsman
132
R972
KATIE VERNOLA
UTV RS1
133
7124
THOMAS JONES
Class 7S
134
180A
NICK MERRICK
UTV Rally
135
V344
JOSE PEREYRA
Modern Vintage
136
V276
JOSH BRADFIELD
Vintage Open
137
V206
AARON MACOMBER
Vintage Open
138
V228
JOSEPH WALKER
Vintage Open
139
V110
TOMMY CROFT
Vintage
140
5501
BRYAN CAMPBELL
Class 5500
141
5503
BRIAN BOHLANDER
Class 5500
142
7357
MELVIN WADE
Stock Production Truck Mini/Mid
143
1611
JAY REICHERT
1/2 1600
144
7330
SEAN BERRYMAN
Stock Production Truck Mini/Mid
145
1230
CHAD HALL
Stock Production Truck Full
146
8105
DOUG LAWLER
Open Sportsman
147
5163
RICHARD SLETTEN
Class 11
148
5199
MARSHALL MACCREADY
Class 11
149
5169
ANDY MCCLANAHAN
Class 11
150
5139
GARRETT HARVEY
Class 11
151
5110
ROBERT JOHNSON
Class 11
152
5132
JOE ALLEN
Class 11
153
5111
ERIC PALACIOS
Class 11
154
5189
JOEY SMITH
Class 11
155
3701
VAUGHN NEVILLE
Jeepspeed Outlaws
156
5157
BLAKE WILKEY
Class 11
157
5121
JORGE VENTURA
Class 11
158
M444
ROBERT BLANTON
Military Class
159
5106
MAURO DIAZ
Class 11
160
M13
CHRIS MEYERS
Military Class
161
M73
ED PRESCOTT
Military Class
162
M22
DANNY NOVOA
Military Class

Youth 170 & 250

Length: 30:00 Timed Status: Complete
This is the grid order, not results. For results, click here.
CAR # BRAND DRIVER
1
281Y
DEEGAN GONZALEZ
Youth 250
2
250Y
CHASE CARR
Youth 250
3
415Y
CHADEN MINDER
Youth 250
4
517Y
VINCENT RICCITELLI
Youth 250
5
299Y
LANDYN POPPERT
Youth 250
6
86Y
ALLISON FURNELL
Youth 170 Production
7
37Y
JACOB WILLIAMSON
Youth 170 Production
8
175Y
CONNOR POWER
Youth 170 Production
9
69Y
JAEMISON DEWOLFE
Youth 170 Production
10
115Y
LIAM SALAS-FISHER
Youth 170 Production
11
151Y
SAMUEL GIBBS
Youth 170 Production
12
117Y
ALEX RANUIO
Youth 170 Production
13
44Y
BRODY BERHORST
Youth 170 Production
14
10Y
REID AIKINS
Youth 170 Production
15
88Y
GEORGE LLAMOSAS
Youth 170 Production
16
50Y
ABIGAIL ZYNDA
Youth 170 Production
17
45Y
DEXTER WARREN
Youth 170 Production
18
101Y
CHASE MANKIN
Youth 170 Production
19
54Y
CLAYTON MATLOCK
Youth 170 Production
20
25Y
JENNIFER OWENS
Youth 170 Production
21
31Y
RYDER BARNABY
Youth 170 Production
22
102Y
JACK MAXON
Youth 170 Production
23
27Y
MIA MAXON
Youth 170 Production
24
66Y
JAXON LEAMING
Youth 170 Production
25
161Y
DAXTON RUANE
Youth 170 Production
26
6Y
CORBYN POPPERT
Youth 170 Production

Youth 570

Length: 25:00 Timed Status: Complete
This is the grid order, not results. For results, click here.
CAR # BRAND DRIVER
1
777Y
JOHNNY KOLTURA
Youth 570
2
612Y
JEDI JACK MAMELLI
Youth 570
3
626Y
MALLORI TAYLOR
Youth 570
4
577Y
BRODY AIKINS
Youth 570
5
701Y
CHASE MANKIN
Youth 570
6
616Y
KENDALL FELKER
Youth 570
7
732
RYDER CHAPMAN
Youth 570
8
570Y
TJ SIEWERS
Youth 570

Youth 1000

Length: 25:00 Timed Status: Complete
This is the grid order, not results. For results, click here.
CAR # BRAND DRIVER
1
1177Y
MIKEY KELLY
Youth 1000
2
1913
CHASE CARR
Youth 1000
3
1097Y
JESSIE OWENS
Youth 1000
4
1925
BILLY WILSON
Youth 1000
5
1080Y
DALLAS GONZALEZ
Youth 1000
6
1971Y
WYATT MATLOCK
Youth 1000
7
1197Y
CADENCE COWAN
Youth 1000
8
1041
JACOB PETER
Youth 1000
9
1006
BROCK HANMER
Youth 1000